Určenie veľkosti prsteňa

Ako zistiť správnu veľkosť prsteňa

Aspoň raz v živote pre každého z nás nastane chvíľa, kedy by sme radi obdarovali niekoho z našich blízkych krásnym prsteňom. Ako určiť veľkosť prsteňa, aby sme kúpili skvele padnúci krúžok?

 

Váš prsteň by Vám mal pasovať na prste komfortne, dostatočne pohodlno, pevne tak aby nevypadol, ale aby bol voľný natoľko, aby prešiel cez kĺb.

 

Predtým, ako začnete nasledovať náš pomocník pre určenie veľkosti prsteňa, si prosím vytlačte tento dokument v PDF formáte.

    • Berte na vedomie: Pre presné určenie veľkosti sa uistite o nastavení predvolieb tlače. Nastavte prosím formu tlače tak aby sa daný objekt vytlačil jedna ku jednej. V nastavení tlače vášho .pdf vyberte možnosť Veľkosť a spracovanie tlače -> Skutočná veľkosť

 

STIAHNUŤ: Tu stiahnite dokument na meranie prsteňa.


Metóda A – Meranie veľkosti podľa prsteňa

1. Vyberte si prsteň, ktorý vhodne pasuje na prst
2. Prikladajte prsteň ponad kruhy. Skúste nájsť kruh, ktorý sa najviac zhoduje s vašim prsteňom. Pozor: kruh musí prekrývať vnútorný okraj prsteňa!
3. Ak sa rozhodujete medzi dvoma veľkosťami, objednajte tú väčšiu.

 

Metóda B – Meranie veľkosti podľa prsta

1. Nájdite si motúz, alebo papier, ktorý je pevný a nepružný. Stačí Vám približne 10 cm dĺžka. Šírku papiera si upravte podľa, toho, aby sa Vám pohodlne omotával okolo prsta.
2. Pevne omotajte okoľo vášho prsta. (najlepšie v časti, kde je prstový kĺb)
3. použitím pera načrtnite čiaru v mieste, kde sa Vám motúz/papier prekrýva
4. priložte a porovnajte vaše meranie s čiarami dole a určite presnú veľkosť prsteňa. Ak je vaše meranie medzi dvoma číslami, objednajte väčší.


Tipy pre hľadanie správnej veľkosti prsteňa:

a) merajte si veľkosť prsteňa pri vyšších teplotách, najlepšie na konci dňa (ráno a pri nízskej teplote sú prsty mänšie)

b) zmerajte radšej 3-4 krát, aby ste predišli nesprávnemu meraniu

c) ak váš kĺb oveľa väčší ako základ vášho prsta, merajte tak, aby ste najskôr odmerali veľkosť základu prsta a potom veľkosť kĺbu. Priemer týchto dvoch veľkostí je vaša ideálna veľkosť prsta.

d) vyhnite sa meraniu studených prstov, pretože vtedy sú prsty najmenšie

e) merajte prsty vtedy, ked sú najväčšie, zvyčajne na konci dňa

f) rôzne krajiny majú rôzne systémy veľkosti. Všetky veľkosti určované na našej stránke sú štandartné európske veľkosti.

g) priemerná ženská veľkosť prstena je 52 a 53

h) priemerná mužská veľkosť prstena je 62

i) veľkosť Vášho prsteňa bude približne o pol čísla väčšia na vašej hlavnej ruke (napríklad, ruka ktorou píšete)

 

Veľkost prsteňov a priemer v mm:

Veľkosť prsteňov a ich meranie - Dubnica nad Váhom

 

 

Zmena veľkosti zadarmo

Ak v zlatníctve v Dubnici nad Váhom zakúpite zlatý prsteň z bieleho, alebo žltého zlata, zmenu jeho veľkosti máte zadarmo. Kontaktujte nás na naše telefónne číslo 0949 247 688 a dohodnite si zmenu veľkosti u nás zakúpeného prsteňa zadarmo.

Loading...